Seminarium, Konkurs i Radio, czyli dzień w Opolu- 25.04.2015
Dodane przez kamilos2222 dnia 28 maj 2015 14:45

25 kwietnia 2015 roku (sobota) ministranci i marianki z naszej parafii pojechali pociągiem do Opola. Głównym celem wyjazdu było wzięcie udziału (już tradycyjnie) w Dniach Otwartych Drzwi w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu. Tak więc wraz z klerykiem Łukaszem przemierzaliśmy seminaryjne korytarze odwiedzając ważniejsze miejsca. Odwiedziliśmy sale wykładowe, kawiarenkę, siłownię i pralnię, infirmerię, kościół, kaplicę, aulę, salę gimnastyczną i pokój klerycki. Zobaczyliśmy także film promujący seminarium. Następnie w grupach wiekowych zorganizowano spotkania formacyjno-powołaniowe. Wzięliśmy także udział we Mszy Świętej. Podczas kazania ksiądz Daniel mówił o formacji w seminarium, a dwaj chętni chłopcy mogli poczuć się jak klerycy, diakoni, a na koniec jak księża. W ten ciekawy sposób obrazowo ukazano etapy życia w seminarium. Po przeżyciach duchowych było coś i dla ducha, a mianowicie przepyszna grochówka.

Jednak zwiedzanie seminarium to nie koniec przygotowanych na ten dzień atrakcji. Nasi ministranci w tym dniu brali udział w XXII Ogólnopolskim Konkursie Biblijnym dla Ministrantów i Lektorów. Niestety, nie udało nam się powtórzyć sukcesu sprzed roku. Zajęliśmy drużynowo II miejsce, Na I uplasowała się parafia Zawiść.

Po konkursie wzięliśmy udział w audycji radiowej Buksy i Marsjanki w diecezjalnym Radiu DOXA. Wraz z diakonem Dominikiem i księdzem Zygfrydem opowiadaliśmy o naszym LSO, naszej parafii. Na koniec ksiądz Zygfryd zaprosił nas na przepyszną pizzę.
Ten dzień możemy zaliczyć do bardzo udanych :-)


ZDJĘCIA W GALERII (kliknij w poniższy link lub w zdjęcie)
GALERIA!


W radiu wypowiadali się nasi ministranci na temat konkursu: RADIO DOXA- o konkursie biblijnym
Relacja z konkursu w Gościu Opolskim: Gosć Opolski- o konkursie biblijnym